Kuźnia Społeczna Bank Żywności w Olsztynie
Agenda

Agenda

Tradycyjna żywność wysokiej jakości to najprostsza droga do budowania odporności i zdrowia. Produkty od sprawdzonych lokalnych producentów zaprezentują Dobre Targi przy Kuźni Społecznej w dniach:

21 sierpnia 2021

4 września 2021

18 września 2021

2 października 2021

 

W każdym z tych produktów kryje się pasja. Pasja do życia blisko natury i kulinarnej tradycji. Przetwory z ekologicznych produktów z ogrodów, gospodarstw, małych hodowli to domowy smak, wysoka jakość ale też walory prozdrowotne. Producenci godzinami opowiadali o nich podczas ubiegłorocznych jesiennych Dobrych Targów, które w otwartej przestrzeni przy Kuźni Społecznej gościły prawie 2 tys. odwiedzających. Wznawiamy to udane wydarzenie, aby dać mieszkańcom regionu możliwość zakupów według strategii „od pola do stołu”. Począwszy od 8 maja, co drugą sobotę do końca września, na naszych stoiskach będą pojawiać się unikatowe produkty od sprawdzonych lokalnych producentów żywności ale też m.in. twórców naturalnych kosmetyków czy rękodzieła.
Na ok. 30 stoiskach pojawią się m.in. ekologiczne warzywa, owoce, zioła, kiszonki, przetwory, wypieki, wędliny, sery, oleje wytwarzane tradycyjnymi sposobami. Nie zabraknie stoiska gastronomicznego z autorską garmażerką, przekąskami, ciepłymi daniami i napojami w wykonaniu szefa kuchni Kuźni Społecznej.
 
Zainteresowanych wystawców zapraszamy do kontaktu z naszą koordynatorką Renatą Rudnicką
mail: renata.rudnicka@kuzniaspoleczna.pl
telefon: 510 172 320

 

sobota, 07-08-2021

Panele dyskusyjne, Sala Stalowa

 

12:00 - 15:00
Produkt lokalny, jako wartość dodana dla branży HoReCa
Produkty lokalne chociaż cenione na rynku coraz bardziej, muszą mierzyć się z konkurencją wielkich sieci handlowych. Czy drobny niszowy biznes jest w stanie obronić się przed globalnym rynkiem? Jakie warunki musi spełnić aby być jego częścią i czerpać ze współpracy z wielkimi graczami? Jak bardzo różnią się koszty produktu o skali globalnej od lokalnego produktu?

sobota, 21-08-2021

Panele dyskusyjne, Sala Stalowa

 

09:00 - 12:00
Produkt lokalny w diecie człowieka
Łącznie na świecie około 1/3 żywności jest marnotrawiona, a skala problemu może jeszcze urosnąć ze względu na opóźnienia w łańcuchu dostaw, wywołane pandemią czy suszą. Im krótsza droga od pola do stołu, tym bardziej chronimy środowisko i dbamy o nasz portfel. Sięgnięcie po produkty lokalne, stosowanie zasad zero waste, kompostowanie i odzyskiwanie opakowań, to jedne z rozwiązań aby zapobiec marnotrawstwu.

sobota, 04-09-2021

Panele dyskusyjne, Sala Stajenna

 

13:00 - 15:15
Partnerstwo produktów lokalnych siłą rozwoju regionu
O produktach lokalnych, ich wpływie na środowisko i nasze portfele, będzie mowa podczas wykładu i debaty z udziałem Jagny Niedzielskiej. Propagatorka kuchni zero waste i zaproszeni goście poruszą aspekty ekonomiczne i ekologiczne, które przemawiają za tym, aby sięgać po produkty i wyroby z regionalnych gospodarstw, przetwórni. To gwarancja nie tylko niższego śladu węglowego, mniejszej ilości konserwantów w żywności, ale przede wszystkim możliwość spotkania z dostawcami i pozyskanie informacji z pierwszej reki.

Targi, Plac przed Kuźnią Społeczną

 

08:00 - 14:00
ryneczek Dobrych Targów
Dobry znaczy świeży, lokalny, sezonowy. Dobry znaczy tworzony z pasją i zaangażowaniem. Drobni producenci żywności, naturalnych kosmetyków, rękodzielnicy, przez dwa dni zaprezentują swoje jakościowe ekologiczne produkty, opowiedzą o sposobach ich wytwarzania, podzielą się często wielopokoleniowym doświadczeniem i innowacjami. Na ryneczku w otwartej przestrzeni przy Kuźni Społecznej znajdziecie to, z czego Warmia i Mazury mogą być dumne - autentycznych, niszowych marek, czerpiących z potencjału tutejszej natury.

sobota, 18-09-2021

Targi, Plac przed Kuźnią Społeczną

 

08:00 - 14:00
ryneczek Dobrych Targów
Dobry znaczy świeży, lokalny, sezonowy. Dobry znaczy tworzony z pasją i zaangażowaniem. Drobni producenci żywności, naturalnych kosmetyków, rękodzielnicy, przez dwa dni zaprezentują swoje jakościowe ekologiczne produkty, opowiedzą o sposobach ich wytwarzania, podzielą się często wielopokoleniowym doświadczeniem i innowacjami. Na ryneczku w otwartej przestrzeni przy Kuźni Społecznej znajdziecie to, z czego Warmia i Mazury mogą być dumne - autentycznych, niszowych marek, czerpiących z potencjału tutejszej natury.

Panele dyskusyjne, Sala Stajenna

 

13:00 - 15:00
Certyfikaty, znaki jakości - czy to ma sens?
Systemów certyfikacji i znaków jakości przybywa na rynku z roku na rok. Jak w ich gąszczu konsument może odnaleźć te, które faktycznie wiążą się z jakością produktu? Które z nich stanowią rzeczywistą wartość dla producenta i mogą mieć wpływ na sprzedaż? Wykład i debata będą swoistym przeglądem funkcjonujących na rynku znaków i certyfikatów. Producenci podzielą się swoim doświadczeniem jak wpłynęły one na życie produktów.

sobota, 02-10-2021

Panele dyskusyjne, Sala Stajenna

 

08:30 - 11:00
Dropshipping w sprzedaży produktu lokalnego
Ostatnie tegoroczne spotkanie z EcoTrendami, w których główną rolę odgrywa lokalny produkt, zaprezentuje w sobotę, 2 października nowoczesne narzędzia internetowe, niezbędne w promocji i handlu. Dropshipping to model logistyczny wykorzystywany w sprzedaży przez internet, który oznacza przeniesienie wysyłki towaru na dostawcę. Rola sklepu internetowego sprowadza się tu do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy (np. Allegro), który realizuje wysyłkę towaru do klienta. O tym co jest niezbędne, aby sprzedawać w tym modelu, będzie mowa w godz. 8.30-9.15 podczas wykładu, który poprowadzi Adam Affek z firmy Mondex. Podczas prezentacji uczestnicy poznają wyzwania logistyczne jak obsługa Allegro Smart, własny kurier, kurier sprzedawcy, czas wysyłki. A także dowiedzą się na czym polega obsługa sprzedawców dropshippingowych, jaki ma wpływ na sklep, z czym wiąże się obecność na platformach i market place.

13:00 - 15:00
Budowanie marki produktu lokalnego w internecie.
Tworzenie marek to dynamiczny proces, w którym nie liczy się już tylko sam produkt, ale również sposób jego wytwarzania, a także emocje i odczucia, które wywołuje u klienta. O tym jak go prezentować w social media, jakie kanały internetowe i narzędzia promocji wybrać, będzie mowa w godz. 13-14 podczas panelu Sylwi Dębowskiej-Lenart, mentorki marketingu, która prowadzi agencję kreatywną Lenart Interactive. Udział w panelu weźmie także Anna Ciesielska, managerka w obszarze sprzedaży i marketingu oraz Weronika Rybińska, właścicielka gospodarstwa Koza na lawendzie. – Mamy rynek na którym jest mnóstwo podobnych produktów i wybór w każdej kategorii jest ogromny – przyznaje Sylwia Lenart. – Siła produktów lokalnych niewiarygodnie rośnie. To one często pomagają klientom budować ich własną tożsamość. I to jest ogromna moc.

sobota, 12-03-2022

Panele dyskusyjne, Sala Stajenna

 

19:00 - 00:00
Marek Dyjak - KONCERT NOWY TERMIN
12 marca 2022 w Kuźni społecznej wystąpi Marek Dyjak !!! Ceny biletów - presell 79 zł sell - 99 zł VIP - 120 zł - miejsce przy stole , lampka wina i poczęstunek Marek Dyjak to polski muzyk wykonujący muzykę jazzową i poezję śpiewaną. Zadebiutował na scenie w latach 90. Samotnik, indywidualista, określany czasem mianem polskiego Tomy Waitsa.

Marek Dyjak - Marek Dyjak urodził się 18 kwietnia 1975 roku. Skończył zawodówkę i zdobył papiery hydraulika. Wystarczyło kilka rzeczy, by życie było pełne i szczęśliwe - robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Zwykłe, proste życie, bez dłubania w niuansach duszy i serca. Chciał więcej.

czwartek, 21-04-2022

Targi, Sala Stajenna

 

20:00 - 23:00
CZESŁAW MOZIL SOLO - 21 Kwietnia 2022 | START 20:00
21 kwietnia Kuźnia Społeczna będzie gościć nietuzinkową postać polskiej sceny muzycznej. Po zamieszaniu z pandemią, nastała wiosna i już możemy grać !!! Ważne info część z biletów przekazujemy na pomoc naszym gościom z Ukrainy. Zapraszamy Was na koncert Czesława Mozila solo. Czesław Mozil wraca z nową płytą Niecodzienne połączenie monodramu i koncertu, w wykonaniu uwielbianego przez fanów, polskoduńskiego artysty, byłego jurora, wiecznego marzyciela - Czesława Mozila! W programie są piosenki z nowej płyty #IDEOLOGIAMOZILA, która ma swoją premierę 19 listopada , a także piosenki stare, zarówno te bardziej jak i mniej znane. Przewrotna, bardzo zabawna, muzyczno - liryczna podróż, w którą wkomponowane są największe hity artysty. Wyjdźcie z domu! Nie możecie tego przegapić! BILETY Przedsprzedaż : 45 zł BILETY Dzień wydarzenia : 49 zł